Sitemiz kuruluşundan bugüne kadar telif hakları konusunda oldukça titiz davranmış ve firmalar ile hiçbir sıkıntı yaşamadan bulunduğumuz günlere kadar gelmeyi başarmıştır. Bu konuda siz değerli misafirlerimizi ve hak talebi iddaa edenleri bilgilendirmek isteriz.

Maciizle.com olarak vermiş olduğumuz hizmet kalitesini en yüksek seviyede tutmak, ziyaretçilere en iyi yayınları sunmak ve kesintisiz maç yayını yapmak için 7/24 çalışma göstermektedir. Belirlemiş olduğumuz amaçlar doğrultusunda telif hakları konusunda da ön planda olmayı, firmalar ile hiçbir problem yaşamamayı önceliğimiz haline getirdik.

Sitemiz üzerinde yayınlanan canlı maç yayınları genellikle şifreli olmayan kanallar üzerinden sağlanmaktadır. Digiturk’e bağlı olan Lig TV veya D-Smart’ın spor kanallarının yayınları sistemimizde yer almamaktadır. Özellikle Avrupa ve diğer dünya ülkelerinde yer alan lig maçlarını, kupa maçlarını ve bunların ötesinde hazırlık ve dünya kupaları maçlarını ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Ülkemizde oynanmakta olan Spor Toto Süper Lig maçlarının yayın haklarının Digiturk’e ait olmasından dolayı, Lig TV ile ilgili hiçbir yayın kanalını sitemizde barındırmıyoruz.

Yayına aldığımız canlı maçlarda özellikle TRT ve NTV gibi bir ücret talep edilmeden izlenen yayın kanallarını kullanmaya özen gösteriyoruz. Bu tarz kanalların dışında dış ülkelerde hizmet veren kanalların canlı maç yayınlarını da sitemiz üzerinde yayınlamaktayız. Futbol ve basketbol gibi spor alanlarına ait yayınların dışında diğer spor dallarındaki yayınları yayın hakkını ihlal edecek şekilde sitemizde barındırmamaktayız.

Bu söylenenlere ek olarak, sitemiz sadece aracı görevini üstlenmektedir. Live Stream isminde bulunmakta olan pek çok sitede bulunan maçların yayınlarını servisimizde sunmaktayız. Bu yüzden, maciizle.com barındırıcı olmaktan ziyade aracı görevinde yer almaktadır.

Altyapımız üzerinden kurulan diğer servislerden yorum sistemimiz, tamamen kullanıcı odaklı çalışmaktadır. Canlı maç yayınlarında yer alan yorum bölümlerine yapılan kullanıcı yorumlarının sorumluluğu kullanıcıya bırakılmıştır. Sitemiz bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir. Canlı maç izlemenin dışında yapılan canlı maç skor sistemimiz de anlaşmalı servisler üzerinden gerçekleşmektedir. Oluşan hatalarda sorumluluk anlaşmış olduğumuz servislerdedir.

Belirtmiş olduğumuz durumlar dışında sitemiz ile ilgili söz konusu olabileceğini düşündüğünüz herhangi bir durumda iletişim yollarımızdan bizim ile iletişime geçebilirsiniz.